Amazon Hiring: Jak Złożyć Wnioski O Otwarte Oferty Pracy

Proces rekrutacji w Amazonie oferuje wiele możliwości pracy. Ten przewodnik upraszcza dla Ciebie proces składania aplikacji.

Odkryjesz kluczowe kroki, które zwiększą Twoje szanse na zdobycie pracy. Ten przewodnik stanowi klarowne i przejrzyste źródło wiedzy, które podniesie Twoją pewność siebie podczas procesu aplikacyjnego.

ADVERTISEMENT

Amazon: Informacje o firmie

Amazon rozpoczął działalność jako prosta księgarnia internetowa w garażu Jeffa Bezosa w 1994 roku. Szybko rozwinął się, aby obejmować szeroki zakres produktów, takich jak elektronika, meble i artykuły spożywcze.

Spółka zadebiutowała na giełdzie w 1997 roku i zaczęła pozyskiwać produkty globalnie już w 1998 roku. Do 2015 roku Amazon stał się największym detalicznym sprzedawcą w USA, wyprzedzając Walmart.

W 2017 roku rozszerzył swoją działalność, nabywając Whole Foods. Obecnie Amazon jest znaną na całym świecie marką, oferującą szybką wysyłkę i szeroki wybór produktów, co sprawia, że jest dominującym graczem na rynku detalicznym.

ADVERTISEMENT

Mozliwości zatrudnienia

Firma oferuje różnorodne stanowiska pracy. Możesz znaleźć posady w licznych centrach realizacji zamówień oraz jako specjalista ds. obsługi klienta detalicznego. 

Role korporacyjne obejmują finanse, zasoby ludzkie i marketing. Jeśli jesteś biegły w technologii, rozważ stanowiska w rozwoju oprogramowania lub analizie danych. 

Osoby kreatywne mogą odnieść sukcesy na stanowiskach projektowych, kształtując wizerunek i estetykę firmy.

ADVERTISEMENT

Procedura składania wniosków

Rozpocznij swoje poszukiwania pracy, postępując zgodnie z omówionymi tutaj krokami. 

Przewodnik ten pomaga w każdym etapie procesu składania wniosku, poczynając od identyfikacji wolnych miejsc pracy, a kończąc na zrozumieniu wymagań dotyczących stanowiska.

Znalezienie Ofert Pracy

Przejdź do Amazon Jobs, aby sprawdzić aktualne wakaty. Jest to oficjalna strona z najnowszymi ofertami pracy.

Strona jest łatwa w użyciu i oferuje filtry, które pozwalają uściślić swoje poszukiwania na podstawie lokalizacji, rodzaju pracy lub poziomu stanowiska, co pomaga Ci szybko znaleźć odpowiednią pracę.

Konfiguracja Konta

Utworzenie konta na Amazon Jobs jest proste. Wystarczy wprowadzić ważny adres e-mail, ustawić hasło i zacząć przeglądać oferty pracy. 

Twoje konto pełni rolę panelu do śledzenia aplikacji i otrzymywania ważnych aktualizacji.

Wypełnianie Wniosku

Wypełnianie formularza aplikacyjnego wymaga skupienia na detalach. Zaczynając od załadowania najnowszego CV. Następnie podaj swoje dane kontaktowe i odpowiedz na konkretne pytania związane z pracą.

Te dane są kluczowe dla rekruterów w celu oceny, czy jesteś idealnym kandydatem do pracy. Upewnij się, że jesteś szczery i dokładny w swoich odpowiedziach. Sprawdź dokładnie swoje zgłoszenie przed jego przesłaniem.

Wymagania dotyczące pracy

Znajomość wymagań dotyczących pracy pomaga zobaczyć, czy Twoje umiejętności i doświadczenie odpowiadają wymaganym rolom. Oto ich dokładniejszy opis:

 • Pracownik magazynu: Wymagane świadectwo ukończenia szkoły średniej lub równoważne; zdolność do podnoszenia 50 funtów.
 • Programista: Wymagany dyplom licencjata z informatyki lub pokrewnego obszaru; znajomość przynajmniej jednego języka programowania.
 • Przedstawiciel Obsługi Klienta: Wymagane świadectwo ukończenia szkoły średniej; doskonała komunikacja i umiejętności rozwiązywania problemów.
 • Manager Marketingu: Wymagany dyplom licencjata z zakresu marketingu; solidne doświadczenie w tej dziedzinie.
 • Analityk Danych: Wymagany dyplom licencjata z odpowiedniego obszaru; umiejętności w zakresie narzędzi analizy danych.
 • Analityk Finansowy: Wymagany dyplom licencjata z zakresu finansów lub rachunkowości; silne umiejętności analityczne.
 • Manager Zasobów Ludzkich: Wymagany dyplom licencjata z zakresu zasobów ludzkich lub pokrewnej dziedziny; doświadczenie w praktyce HR.
 • Manager Operacji: Wymagany dyplom licencjata; doświadczenie w zarządzaniu i logistyce operacyjnej jest wymagane.
 • Grafik: Wymagany dyplom licencjata z projektowania graficznego lub pokrewnej dziedziny; konieczne posiadanie portfolio poprzednich prac.
 • Manager Produktu: Wymagany dyplom licencjata z zakresu biznesu lub pokrewnej dziedziny; doświadczenie w zarządzaniu i rozwoju produktu.

Wskazówki dotyczące lepszego życiorysu

Zacznij od potężnego życiorysu. Ta sekcja pomoże ci stworzyć życiorys, który przyciągnie uwagę i spełni oczekiwania pracodawcy.

Tworzenie wyróżniającego się życiorysu

Twój życiorys powinien prezentować Twoje doświadczenie, umiejętności i osiągnięcia. Skup się na mierzalnych osiągnięciach i doświadczeniach istotnych dla danej pracy.

Dostosuj swoje CV specjalnie pod konkretną pracę, upewniając się, że odzwierciedla wymagania stanowiska. Wybierz profesjonalny układ i dwukrotnie sprawdź czy nie ma błędów.

Optymalizacja słów kluczowych

Używanie odpowiednich słów kluczowych jest kluczowe, zwłaszcza w przypadku systemów takich jak Amazon. Dołącz konkretne umiejętności, kwalifikacje i tytuły zawodowe, które pasują do opisu stanowiska.

Użyj języka firmy w swoim życiorysie, aby zwiększyć widoczność Twojej aplikacji i ułatwić rekruterom zobaczenie, dlaczego mógłbyś być odpowiednim kandydatem.

Poruszanie się na rozmowach kwalifikacyjnych

Osiągnięcie sukcesu na rozmowach kwalifikacyjnych jest kluczem do zdobycia pracy. Oto co musisz wiedzieć o procesie, formatach rozmowy kwalifikacyjnej i wskazówkach dotyczących przygotowania.

Przegląd Procesu Rekrutacji

Kiedy Twoja aplikacja zostanie wybrana, przejdziesz do fazy rozmowy kwalifikacyjnej. Rekrutacje w Amazon są wyczerpujące i wymagające.

Zazwyczaj rozpoczynają się od rozmowy telefonicznej, mogą również obejmować ocenę techniczną dla określonych stanowisk, a kończą się rozmowami w obecności kilku członków zespołu.

Formy rozmów kwalifikacyjnych

Amazon przeprowadza rozmowy kwalifikacyjne wirtualnie i osobiście. Wirtualne rozmowy zwykle stanowią pierwszy krok, pomagając rekruterom zdalnie przesiać kandydatów.

Rozmowy osobiste, zazwyczaj odbywające się w lokalizacji Amazon, oferują głębsze spojrzenie na Twoją przydatność do danej roli i zespołu.

Proces aplikacyjny i rekrutacyjny w Amazon

Po złożeniu aplikacji online na stanowisko w Amazonie, stajesz przed etapem rozmów kwalifikacyjnych. Rekruter firmy Amazon skontaktuje się z Tobą w celu przeprowadzenia oceny online, jeśli Twoja aplikacja zostanie zaakceptowana. Pomyślne przejście tej fazy skutkuje rozmową telefoniczną.

Podczas pierwszego etapu rozmowy kwalifikacyjnej w Amazonie, spodziewaj się pytań behawioralnych, które są zgodne z ich zasadami dotyczącymi przywództwa. Dla stanowisk technicznych, przygotuj się na pytania techniczne poprzez przeglądanie kluczowych koncepcji informatycznych. Przykładowe pytania mogą obejmować:

 • Opisz złożony problem, który rozwiązałeś. Jaki był rezultat?
 • Jak prowadzisz i motywujesz innych?
 • Czy kiedykolwiek kierowałeś projektem?
 • Opisz ryzyko, jakie podjąłeś lub błąd, jaki popełniłeś. Jak poradziłeś sobie z sytuacją?

Po rozmowie telefonicznej, spotkania twarzą w twarz wiążą się zarówno z pytaniami behawioralnymi, jak i technicznymi. Możesz spotkać się z wieloma osobami przeprowadzającymi wywiad z różnych działów w zależności od stanowiska. Każda rozmowa trwa zazwyczaj około 45 minut, a dla stanowisk technicznych są zadawane pytania do tablicy.

Jak przygotować się do ogólnej aplikacji

Skuteczne przygotowanie jest kluczowe dla sukcesu w każdej sytuacji związanej z rozmową kwalifikacyjną. Oto ważne wskazówki, które pomogą Ci dobrze wypaść i zrobić silne wrażenie podczas rozmów kwalifikacyjnych:

 1. Znajdź się w roli, na którą aplikujesz i dostosuj swoje umiejętności i doświadczenie odpowiednio.
 2. Poznaj Zasady Przywództwa Amazonu, ponieważ stanowią one kluczową część procesu rekrutacyjnego.
 3. Skorzystaj z metody STAR (Sytuacja, Zadanie, Akcja, Wynik), aby praktykować odpowiadanie na pytania behawioralne.
 4. Przejrzyj swoje CV i bądź gotów/-a rozmawiać o swojej pracy i osiągnięciach w szczegółach.
 5. Prowadź ćwiczenia z udziałem przyjaciela lub doradcy zawodowego, aby dopracować swoje odpowiedzi i otrzymać opinię zwrotną.

Zrozumienie Zasad

Amazon stosuje 14 zasad przywództwa, które wpływają na podejmowanie decyzji i działania. Te zasady skupiają się na obsesji na punkcie klienta, posiadaniu odpowiedzialności i myśleniu perspektywicznym.

Każda zasada dostarcza wglądu w kulturę firmy i to, czego oczekuje od swoich pracowników.

Znaczenie w procesie zatrudniania

Podczas rozmów kwalifikacyjnych zespół rekrutacyjny ocenia, jak dobrze kandydaci odpowiadają tym zasadom. Pokazanie swojego zrozumienia i zaangażowania w te zasady może zwiększyć szanse na zdobycie pracy.

Podczas rozmów kwalifikacyjnych ważne jest, aby pokazać, w jaki sposób wdrażasz te zasady w swoją etykę pracy i podejście do rozwiązywania problemów.

Przegląd wynagrodzeń

Oto ile możesz zarobić w różnych rolach:

 • Pracownik magazynu: Zarobki zazwyczaj wynoszą od 15 do 20 dolarów za godzinę.
 • Programista: Oczekuj rocznego wynagrodzenia między 80 000 a 160 000 dolarów, w zależności od doświadczenia.
 • Przedstawiciel Obsługi Klienta: Typowe roczne zarobki wahają się od 30 000 do 45 000 dolarów.
 • Menadżer marketingu: Roczne zarobki zazwyczaj wynoszą między 80 000 a 120 000 dolarów.
 • Analityk danych: Roczne wynagrodzenie wynosi od 60 000 do 100 000 dolarów.
 • Analityk finansowy: W skali rocznej możesz zarobić między 60 000 a 100 000 dolarów.

Podsumowanie

Czy przygotowujesz się do procesu rekrutacyjnego w firmie Amazon? Ważne jest, aby znać każdą część tej podróży. Zacznij od stworzenia wyjątkowego CV i opanowania swoich umiejętności do rozmowy kwalifikacyjnej.

Poznaj podstawowe zasady Amazona i to, co oferują w zakresie wynagrodzenia. Dzięki solidnemu przygotowaniu otwierasz sobie wiele możliwości.

Czytaj w innym języku